GASGAS

GASGASi juured ulatuvad aastasse 1980, saades alguse Hispaaniast. Inspiratsiooni nimeks sai bränd fraasist Vamos! Gas a fondo... gas gaaas!!! mis tõlkes tähendaks „Gaas põhja!!! Kiiremini, kiiremini! Gaasi peale keeramise emotsioonist on tulnud ka nimi – GASGAS.

Tsiklimeeste seas hästi tuntud gaasirutska järsk keerav käeliigutus on GASGAS brändi sümboliks, mis julgustab inimesi gaasi lisama, tugevamini suruma ja andma endast parimat.

GASGAS on enamat kui pelgalt mootorrattatootja, see on rohkem elustiil. Ühendades erinevaid inimesi üle maailma, kes jagavad kirge motospordi vastu, armastavad kombata suutlikkuse piire ning ületada end.  Kirg motospordi, offroadi vastu loob sõprussidemeid ja tekitab kamraadlussuhteid teiste offroad fanaatikutega.

GASGAS on bränd, millega käib kaasas külalislahkus, seltskondlikkus ja nooruslik õhkkond ning kes armastavad offroadi ja naudivad mudast keskkonda.

Lisaks sotsiaalsetele väärtusele on GASGASi väärtushinnangutes kesksel kohal ka positiivne meeleolu, sõidu nautimine ning elu mitte liiga tõsiselt võtmine.

GASGAS mõistab, miks inimesed otsustavad sõita – sest see on lõbus. GASGASi eesmärk on valmistada rattaid, mis pakuvad soovitud elamusi ja pingutab, et ületada kõiki ootusi.

AJALUGU

1980-ndatel oli GasGasi fookus trial ratastel ning näpuotsaga katsetati ka trail, enduro ja algajasõbralike tänavasõidu ratastega. 80ndate keskel tõusis GASGAS trial rataste segmendis turul suuremate tegijate hulka. 

Triali fookus tõstis tootevaliku tehniliste teadmistega kõrgele positsioonile, eriti kahetaktiliste mootorite valdkonnas. Need teadmised kanti edasi hilisematel aastatel juba enduro ratastele.

1993. aastast võideti 16 FIM-i triali maailmameistritiitlit ja neli järjestikust FIM Trial-E tiitlit, mis andis tõestust triali valdkonna ekspertiisist ja kindlust, et ollakse õigel teel.

2020 suvel liitus GASGAS Pierer Mobility Grupiga. PGM kontsern oma tehnilise võimekusega tõi tehnoloogia arendamise uuele tasemele. Lisandväärtust annab ka grupi ulatuslik tütarettevõtete ja edasimüüjate võrgustik.

2020. aastal laiendati motospordialast fookust ning lisaks trialile hakati valmistustuma esimeseks MXGP hooajaks. Vaatamata uustulnuka staatusele tõusis GASGAS juba  kolmandal ringil poodiumi kõrgeimale kohale, tõestades võimekust ka MXGP sarjas.

2021 siseneti AMA Superkrossi sarja ning võitis juba esimesel katsel!

Edasi liikudes on GASGAS pühendunud võistlemisele maailmameistrivõistlustel triali, enduro, ralli, superkrossi ja motokrossi arvestuses.

Uue väljakutsena võeti sihiks debüüt Moto3 sarjas, mis tõi esmakordselt GASGASi asfaldile, ringrajale.

Lisaks ülemaailmsele võidusõiduprogrammile on GASGAS meeskonda lisandunud ka kirglike sõitjate näol sotsiaalmeedia mõjuisikuid, kes asuvad väljaspool väljakujunenud motospordi raamistikku ning on valmis GASGAS rataste piire kompama ka väljaspool võistlusrada.