CAN-AM ATV remont ja hooldus

can-am atv

ATV  on loodud ja konstrueeritud maastiku sõidukiteks, mida kasutatakse tihti väga mitmekesistes ja rasketes teeoludes. See tähendab ühtlasi, et nendega pääseb kohtadesse, kuhu tavasõidukitega ligipääs on raskendatud või puudub. Tihti on olukordi või kohti, kus ei ole otstarbekas auto või ratastraktoriga sõita, kuna need võivad kahjustada oma raske kaalu tõttu pinnast.

Maastikusõidukite hooldusjuhend näeb ette mõnevõrra tihedamat hooldusgraafikut, kui seda on harjumuspäraselt teedel või tänavatel liiklevate autodel või mootorratastel. See ei tähenda, et maastikusõiduk oleks kuidagi nõrgemalt konstrueeritud, vaid maastikusõiduk on konstrueeritud töövahendiks ja töövahendeid tuleb hoida korras.

Eritingimused maastikusõidukitele

NB! Maastikusõidukid, mida kasutatakse tavapärase maastikul liikumise asemel oluliselt karmimates oludes nagu näiteks päevased “Off Road” matkad, võistlustreeningud või muul viisil sõidukit maastikul koormates ehk tingimustes, kus sõidukit kasutatakse pidevalt täiskoormusel, tuleb seda iga kasutuse järel süvitsi puhastada ning seejärel tähtsamad sõlmed - veermik, mootori jahutusseadmed, piduriklotsid jne. üle kontrollida.

Seesugune kontroll ja hooldamine ei tähenda, et sõiduk tuleks peale igat sõitu hooldusesse viia. Puhastamisega saab igaüks ise hakkama ja juhul, kui puhastuse käigus tuleb nähtavale mõni füüsiline kahjustus, mis võib sõitjat ennast või sõidukit ohtu seada, siis soovitame sõiduki viia koheselt lähimasse esindusse kontrolli või remonti.

Olles maastikul liigeldes vigastanud sõiduki pidurivoolikut või poolassi kaitsekummi või oled sattunud kogemata plaanitust sügavamasse vette ja vesi sattus variaatorisse või mootorisse tuleks kindlasti spetsialistide poole pöörduda. Selliselt käitudes säästad otseselt raha, sest õigeaegselt avastatud rikke kõrvaldamine on tavaliselt seotud märgatavalt väiksemate kuludega.

ATV esmahooldus

Esmane vahehooldus: tootja tehas näeb ette, et kõikidel sõidukitel, mida kasutatakse tavapärastes tingimustes tuleb esimene vahehooldus teostada peale esimest 300 km ( ± 50 km) läbimist.


Esmane vahehooldus on äärmiselt oluline, sest siin teostatakse sõidukile põhjalik kontroll, mis seisneb üle 70 sõlme ja komponendi kontrollis sealhulgas määrdeaine lisamine ning mootoriõli, õlifiltri ja silla õlide vahetust.

  • Põhihooldus: läbisõit 1000 km (± 50km)

  • ATV põhihooldust tuleb teostada vähemalt 1 kord aastas või iga 1000 km tagant!
  • Hooldusvälp varieerub 750km/25H – 1500 km/50h, sõltuvalt kasutustingimuste keerukusest

Detailsema info leiad sõidukiga kaasas olevast HOOLDUSRAAMATUST!

CAN - AM ATV remondi ja hooldustöö 69 €/h

Standardhoolduse kestus 4,5 - 5,5 h, sõltuvalt mudelist.

HIND 69 € / h

Mehka on CAN-AM ATV ametlik edasimüüja ja hoolduspartner. Teostame CAN-AM ATV remonti ja hooldust Tallinnas Peterburi tee 38/9 ja Tartus Turu 34. Broneeri aeg e-maili või telefoni teel siit!

Transport
Aitame Teie värskelt soetatud murutraktori, ATV või muu seadme koju toimetada või hooldust vajava seadme Mehkasse transportida!
Kontakteeruge ja küsige hinda!